דוחות שנתיים

הדו"ח השנתי הוא אחד מהאמצעים החשובים ביותר לרשויות המס לצרכי פיקוח ומעקב אחר התנהלות העסק שלכם. כמו כן, הדוח השנתי הוא גם קריטי וחשוב ביותר עבורכם, בעלי העסקים, אשר מקבלים תמונת מצ"ב עדכנית ומדויקת אודות העסק שלכם, החזרים, קצבאות וכיוצא בזה. 

את הדו"ח השנתי צריכים להגיש עסקים פטורים או מורשים, פעם בשנה למס הכנסה. הדו"ח כולל את חישוב ההכנסות של בעל העסק בשנה שחלפה אל מול כלל הוצאותיו. שיעור המס הולך להיגזר מתוך דו"ח זה, ולכן עליו להיות מדויק ביותר.

חשוב לדעת:

אי הגשת דו"ח שנתי נחשב לעבירה חמורה, לכן כל עצמאי מחוייב בהגשתו גם עוסקים פטורים . הדו"ח השנתי חייב לכלול שני בן זוג, גם במקרה ואינם עובדים באותו העסק, כולל שליחת המסמכים הרלוונטים של שני בני הזוג. יש להגיש את הדו"ח עבור משרדי מס הכנסה, וכמו כן יש לשדרו גם באופן מקוון באתר האינטרנט של הרשות.

רואה חשבון חוסך המון

​ההכנות לקראת הדו"ח השנתי הן רבות, מורכבות ודורשות הרבה זמן עבודה. בטופס מצויים ארבעה עשר חלקים, ביניהם פרטים אישיים, פירוט הכנסות, זיכויים, ניכויים, מקדמות, ניכויים במקור ועוד. התהליך דורש להגיש את הדו"ח באופן פיזי ומקוון כפי שהזכרנו לעיל ולכן הופך לתהליך לא פשוט. הכנת דו"ח באופן עצמאי היא אפשרית, אך עשויה לגרור טעויות בגלל חוסר ידע בתהליך, והטעויות הללו עשויות לעלות בהפסדים כספיים לא פשוטים. משרדינו מגיש מידי שנה מאות עד אלפי דוחות שנתיים עבור מס הכנסה, כמו כן יש ברשותינו קשרים ישירים למחשבי רשות המיסים, נתון אשר מקל על התהליך משמעותית בכל הנוגע להעברה הדוחות המקוונים. כמו כן לקוחותינו מקבלים מאתנו שומה צפויה, כלומר, חישוב מפורט של החיוב או הזיכוי המגיע ממס הכנסה וביטוח לאומי וזאת עוד טרם הגשת הדוח, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור כל עסק ומונע הפתעות. אותה השומה הצפויה מאפשרת לבעל העסק להתכונן ולהיערך לצפוי לו מרשויות המס עוד בשלב חתימת הדוח ולא רק בשלב קבלת השומה הסופית מרשויות המס. אנו מזמינים אתכם להיעזר במשרדינו בניהול דוחות שנתיים מקצועיים שיורידו מכם לחץ רב, וינוהלו ויבוצעו באחריות וניסיון של מעל ל-20 שנים.

לתיאום פגישת ייעוץ​​